HLAS PACIENTŮ V EU: advokacie, kampaně a spolupráce na mezinárodní úrovni
AKCE PROBĚHNE HYBRIDNĚ V PROSTORÁCH MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ. K VYUŽITÍ MOŽNOSTI ONLINE PŘIPOJENÍ VYUŽIJTE ODKAZ, KTERÝ SE ZOBRAZÍ ZDE 15 MINUT PŘED ZAČÁTKEM AKCE.
U příležitosti 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie jsme si pro vás připravili setkání věnované sdílení zkušeností zástupců pacientských organizací s advokacií, spoluprací a kampaněmi na mezinárodní úrovni. Podíváme se společně na to, jaké existují mezinárodní pacientské organizace, jaký je jejich přínos, a jak můžete efektivně pracovat s příležitostmi, které vám mezinárodní spolupráce nabízí.
Společně s našimi hosty se zaměříme na:
- zkušenosti se spoluprací pacientských organizací na evropské úrovni,
- zkušenosti s advokační činností na evropské úrovni,
- inspirativní kampaně mezinárodních pacientských organizací (a jejich vztah k volbám do Evropského parlamentu)
- příklady dobré praxe a výzvy, kterým při mezinárodní spolupráci jako pacientské organizace čelíme.
O své bohaté mezinárodní zkušenosti se s námi podělí:
Ing. Mgr. Robert Hejzák, M.A. - předseda Národní asociace pacientských organizací (NAPO) a zároveň nynější místopředseda a člen vedení pacientské organizace Česká společnost AIDS pomoc, z. s. zastupující zájmy osob žijících s HIV. Robert zastupuje NAPO v European Patients' Forum (EPF), je českým zástupcem v pracovní skupině Evropské komise The EU HIV/AIDS, viral hepatitis and tuberculosis Civil Society Forum a působí jako zástupce občanské společnosti v koordinačním výboru ECDC The European Network for STI Surveillance.
Bc. Anna Arellanesová – předsedkyně České asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO) – zastřešující pacientské organizace zaměřené na vzácná onemocnění, místopředsedkyně Pacientské rady ministra zdravotnictví ČR, členka správní rady Eurordis (Rare Diseases Europe) – evropské střešní organizace pro vzácná onemocnění.
Mgr. Jana Hlaváčová – ze Sekce legislativy a práva (MZ) je aktivní v evropské zastřešující pacientské organizaci v oblasti roztroušené sklerózy - Evropské platformě pro roztroušenou sklerózu (EMSP). Od roku 2016 v ní postupně působila jako zvolená zástupkyně mladých pacientů ve správní radě, členka správní rady, mezi lety 2022 a 2023 byla zastupující výkonnou ředitelkou. V současnosti se do aktivit zapojuje opět dobrovolnicky a jako externí poradkyně a členka expertních komisí mezinárodních konsorcií.
Jak se přihlásit
Registrujte se na akci stisknutím žlutého tlačítka v úvodu stránky. Registrace končí 48 hodin před začátkem akce. Vstup je bezplatný.
Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR, který vznikl na podporu pacientských organizací. Zajišťuje komplexní vzdělávací program, poskytuje příležitost pro rozvoj, spolupráci a setkávání pacientů, expertů i veřejnosti v oblasti zdraví.