Pro veřejnost
Nejsem diagnóza: Život paralympioniků
16. 12. 2021
Čtvrtek
18:00
-
20:00
KDE:
Cowork
KDO:
Pacientský hub
ODKAZ:
Bude zpřístupněn 15 minut před začátkem.

AKCE BUDE PROBÍHAT NAŽIVO V PACIENTSKÉM HUBU I ONLINE.
PŘI PŘIHLÁŠENÍ, PROSÍM, UVEĎTE DO POZNÁMKY, ZDA SE PŘIPOJÍTE ONLINE. ODKAZ PRO PŘIPOJENÍ SE VÁM PAK ZOBRAZÍ PŘÍMO ZDE V KALENDÁŘI 30 MINUT PŘED ZAČÁTKEM AKCE.
Třetí díl z cyklu Nejsem diagnóza nás přivede mezi špičkové sportovce - paralympioniky!
Víte, co je to boccia, jak probíhá trénink plavců s autismem nebo jak obtížné je přejít z disciplíny běhu na vrh koulí? A jak se sportuje s neviditelným postižením?
Přijďte si popovídat s výjimečnými lidmi, kteří se svému sportu věnují na vrcholové úrovni a právem za své výkony sklízí ocenění. U jednoho stolu se tentokrát sejdou úspěšní účastníci paralympijských her:
- Anna Luxová - sportuje odmalička. Narodila se se spastickou triparézou, která patří k těžším formám dětské mozkové obrny, postihující obě dolní končetiny a jednu horní. Anna se dlouho úspěšně věnovala běhu, operace Achillovy šlachy ji přiměla změnit disciplínu a přestoupit na vrh koulí. A dobře udělala – z paralympijských her v Tokiu si přivezla bronzovou medaili.
- Adam Peška – držitel zlaté medaile z paralympijských her 2021 za sport boccia, s nímž se seznámil na akci pacientské organizace Parent Project. Českou republiku reprezentuje čtyři roky, jeho doprovodem na diskusi je jeho matka a spoluhráčka Iva Pešková.
- Kateřina Komárková – jejím sportem je plavání. Ať už v roli sportovkyně, trenérky či rozhodčí na závodech. ČR reprezentovala na paralympiádě v Pekingu a v Londýně coby plavkyně, jíž chybí část levé ruky od lokte níže. Kateřina je odborně zaměřena na sport lidí se specifickými potřebami, plavání trénuje děti s poruchami autistického spektra a osoby s mentálním postižením.
Akci moderuje Vendula Fialová.