Tečka za pandemií: Postcovidový syndrom
Akce probíhá v prostorách Pacientského hubu, U Vršovického nádraží 30, máme pro vás připraveno i drobné občerstvení. Registrujte se pomocí tlačítka v úvodu stránky nejpozději do 24 hodin před začátkem akce. Můžete rovněž vznést dotazy na lektory i případné speciální požadavky.
Prodělali jste onemocnění covid-19, ale stále se necítíte fit? Nevíte, jaké příznaky po nemoci jsou běžné a jak dlouho mohou trvat? Bojíte se, abyste si ještě více neublížili nevhodnými aktivitami? Chcete vědět, co můžete pro zlepšení svého stavu dělat vy sami?
Přijďte si poslechnout odborníky v péči o pacienty po covidu, kteří vám poradí a vysvětlí, co dál a jak rehabilitovat.
Naším prvním řečníkem je doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D., přednosta Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, která provádí dlouhodobou studii s vyléčenými pacienty covid-19. Zároveň je docent Koblížek krajským koordinátorem v oblasti pneumologie a ftizeologie.
Druhým odborníkem bude Mgr. Martin Dvořáček z Katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, který se v rámci rehabilitací i vyšetření s post-covid pacienty denně setkává. FN Olomouc provozuje poradnu pro pacienty po onemocnění covid-19, Mgr. Dvořáček na semináři představí materiály s účinnými cviky z plicní rehabilitace.
Odbornou průvodkyní tímto setkáním nám bude prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči a přednostka Pneumologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze, kde rovněž zastává roli předsedkyně vědecké rady. Profesorka Vašáková má za sebou bohatou publikační činnost a vyučuje na třech fakultách Univerzity Karlovy v Praze.
V rámci cyklu Tečka za pandemií nabídneme účastníkům také semináře na téma dopady covidu na duševní zdraví a cesta ke zotavení, či jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Pokryjeme rovněž vliv pandemie na výskyt domácího násilí. Cyklus zakončíme diskuzí na téma socio-ekonomického dopadu pandemie. Záznamy z akcí budou k dispozici ke shlédnutí na webu Pacientského hubu.
Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska 2014 – 2021 v rámci programu Zdraví. Z tohoto důvodu pro vás nabízíme veškeré vzdělávací aktivity bezplatně.