Workshop Psaní grantové žádosti nebo projektu
AKCE PROBĚHNE ONLINE A JE URČENA REGISTROVANÝM ČLENŮM PACIENTSKÉHO HUBU.
Ať už s psaním projektových a grantových žádostí začínáte, nebo máte určité zkušenosti, přinese vám workshop nové vhledy do psaní a hodnocení grantových žádostí, praktické dovednosti a tipy.
Naučíte se, co potřebujete pro vytvoření konkurenceschopné grantové žádosti, jak se na psaní připravit a na co si dát pozor. Kurz není opakováním teorie, ale přehledem toho, co funguje a co ověřila praxe. Stěžejní část kurzu spočívá v praktickém nácviku.
- jak uvažovat nad vhodným dárcem a co vše si zjistit ještě před tím, než vytvoříme žádost?
- kde najít vhodnou grantovou uzávěrku?
- jakým způsobem se na žádosti dívají hodnotitelé a jak nám to pomůže při sestavení dobré projektové žádosti?
- obvyklé náležitosti grantových žádostí,
- praktické zkušenosti k sestavení rozpočtu,
- praktický nácvik,
- vychytávky a tipy
Co vám kurz přinese?
Kurz vám pomůže se nad projektovou žádostí pořádně zamyslet ještě před tím, než ji začnete vytvářet. Naučíte se sestavovat grantové žádosti z pohledu hodnotitelů, tzn. tak, aby měly co největší šanci na podporu.
Šanci uspět má totiž takový projekt, který „drží pohromadě", který předkládáme tomu správnému dárci do té správné grantové uzávěrky, který je srozumitelný a přehledný a který potenciální donory přesvědčí, že řeší konkrétní problém.
Vedou: Lenka Bergmanová a Adéla Lančová, zkušené konzultantky a odbornice v oblasti grantového fundraisingu
Kdy a kde: 8. září 2023, 9-13 hod, online
O lektorkách
Lenka Bergmannová se celou svou profesní dráhu pohybuje v neziskovém sektoru, stála u zrodu významných českých nadací, působila na Úřadu vlády v Sekci pro lidská práva při nastavování dotačních programů. V Nadaci Neziskovky.cz a Světě neziskovek se podílela na tvorbě a obsahu Grantového diáře. Věnuje se především institucionálnímu a firemnímu fundraisingu při vytipování vhodných dárců a přípravám ke zpracování projektu tak, aby byl úspěšný.
Adéla Lančová vystudovala Studia občanské společnosti na Fakultě humanitních studií UK. V neziskových organizacích se pohybuje od svých 17 let. Ve své praxi i jako konzultantka se nejraději věnuje přípravě projektových žádostí. Je praktická, vyhýbá se dlouhým řečem a jde rovnou k akci. Neziskový sektor vnímá jako základní prostor pro diskuzi veřejného zájmu a hledání společných řešení ve všech otázkách a na všech úrovních.
Jak se přihlásit
Registrujte se na akci stisknutím žlutého tlačítka v úvodu stránky. Registrace končí 2h před začátkem akce. Vstup je volný díky podpoře Fondů EHP a Norska.
O projektu
Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska 2014 – 2021 v rámci programu Zdraví. Díky tomu pro vás nabízíme veškeré vzdělávací aktivity bezplatně. Projekt Pacientský hub vznikl na podporu pacientských organizací. Zajišťuje komplexní vzdělávací program, poskytuje prostor pro rozvoj, spolupráci a setkávání pacientů, expertů i veřejnosti v oblasti zdraví. Pořádáme osvětové akce pro veřejnost.